Home » » LINUS COMICS! TÜRKİYE'NİN EN İYİSİ!

LINUS COMICS! TÜRKİYE'NİN EN İYİSİ!


Gerçek bir başarı hikayesine hazır mısınız? Başlayalım.
Linus Comics! Bu hikayede underdog blogların yaşamına şahit olacaksınız. Ve aralarından bir tanesinin yükselmesine.

Her şey bu ülkede birkaç gönüllü insanın bir araya gelip bir çeviri akımı başlatmasıyla başladı. TççT gibi bloglar bu dönemin blogları ve hakları büyüktür bu piyasada. Ve işlerini o kadar güzel yaptılar ki... Bu iş hala devam ediyorsa onlar temeli çok güzel attılar diyedir. Sonra devamı geldi.

Daily Comicsler, Spoilerlar, Taraviriler, Forumlar, Fenerler, Tımarhaneler, Tercümanılar, Geekler... Ama aralarında bu işi en iyi şekilde yapanı söylemeden edemeyeceğim. Linus Comics.

Peki kimdir bu Linus Comics?
Düşünün, bir sayıya emek veriyorsunuz. Çeviriniz iyi değil, balonlamanız kötü, ama emek veriyorsunuz. Çeviriniz muazzam, balonlamanız muazzam ama emek veriyorsunuz. Bu işe bir emek veriyorsunuz yani. Linus ise tam tersi. Gelip emeğinizi çalan aşağılık bir blogun teki. Bahadır Düzgün isimli şahıs yönetimindeki bu blog -ki kendisi kahramanların adını bile doğru yazamaz- diğer blogların yaptığı serileri çalıp kendi blogunda yayınlar. Peki daha önce böyle bir şeye denk gelmedik mi, geldik. Neden bunu o kadar taktık?

Çünkü bu sefer bir de bu hırsızlıktan para kazanılıyor. Bloga reklam almayı biz bilmiyor muyduk? Biliyorduk. Alsak şu an cebimiz dolmuş muydu? Dolmuştu. Yine de bu işi gönüllü yapmamızın bir amacı varsa o da para kazanmamak. Ama yarın öbür gün kendin çevirir, kendin kazanırsın ona da saygı duyarım. Peki neden o zaman çalıp kazanmak peşindesin sevgili Linus?

Evet az önce Linus ile konuştuk. Uyardık, yapma böyle dedik. Yaparım dedi. Yahu kaldır sayıları kendin yayınla, istemiyoruz üzerimizden para kazanmanı dedik, para tatlı geldi herhalde, kabul etmedi. Bir kitle kazanmaya çalışıyormuş da, reklamlar için uğraşmış da, zaten birkaç lira kazanıyormuş da... Kendisinin yaptığını doğru buluyor reyiz kırk kişi toplansak yine fikrini değiştiremeyiz. O yüzden bu yola başvuruyoruz. Arkadaşlar linç falan etmek istedi ama açıkcası zorba değiliz. Açık açık adam gibi mesajımızı attık bunun yerine.

Size Linus'u biraz anlatmaya çalıştım. Bu işin yüz karasını. Bu yazıyı yazacak kadar kendimi yormamın sebebi Linus'a olan nefretim değil, sizin buna alet olmanızı engellemek. Teşekkür ederim, Tımarhane Sakinleri.
Mutlu kalın.

Share this article :

0 Fısıltı:

Yorum Gönder