Home » » EKİBE SORDUK - 1: GARTH ÖZEL

EKİBE SORDUK - 1: GARTH ÖZEL


Her hafta bir ekip üyemizle gerçekleştirmek istediğimiz bu söyleşi/röportaj/ soru-cevap vb. etkinliğin ilk konuğu Garth.Sorular ve cevaplar düzeltilme yapmadan olduğu gibi kopyalanmıştır.
Bu etkinliğin bir amacı yoktur.
Anı depoluyoruz.-
Klasik sorudan başlayalım...DC mi MARVEL mı? ''Marvel da severim ama DC'nin kalbimdeki yeri çok başka, buna hiç düşünmeden DC cevabını verebilirim...'' -Güncel olarak takip ettiğin bir seri var mı?

''Başta Titans ve Aquaman olmak üzere DC Rebirth serilerinin neredeyse hepsini takip ediyorum. Marvel'da yok sanırım...'' -Peki neden ilk soruya Marvel da severim dedin? Seyirciye mi oynuyorsun? ''Hayır Marvel severim ama güncelde ilgimi çeken bir seri yok henüz... Benim Marvel'da ilgimi çeken kısım X-Men olduğu için ResurrXion serilerini bekliyorum. Yani seyirciye oynamıyorum çok sevgili Wally.''

-Wally mi? O ADI NEDEN SÖYLEDİN?! NEDEN?!
''Kardeşimin ismi!''

-Benim de ismim Wally! O zaman kardeşiz!

''Kesinlikle.''
-Ulan :') Dur dur cıvıtmayalım ehem.Favori kahraman listende ilk 5 hangi isimler tarafından oluşturuluyor?''Görüp görebileceğin en kararsız insanlardan birisine soruyorsun bunu... Sevdiğim çok fazla karakter var ama ilk sıraları yazmaya çalışayım. 1) Tempest (Garth) 2) Aquaman (Arthur Curry) 3) Hawkgirl (Shayera Hol) 4) John Constantine 5) Bu da Marvel'dan olsun: Cable (Nathan Summers) Çok zor oldu...''

-İlginç...Sende değişik duygular uyandıran bir çizgi roman oldu mu?

''Tempest veya Batman: Hush diyebilirim buna. İkisinde de birbirinden güzel hikayeler işlendi...''


-Ki tahmin ediyorum bunlar favori çizgi romanların sorusuna vereceğin cevaplar? ''Mükemmel bir dedektifsin.'' -Biliyorum da senin gibi tek haneli IQya sahip birinin bunu fark etmesine şaşırdım... Ehem.

''Röportajdan sonra seninle bir konuşalım tekrar Wallycim. Evet diğer soru?'' - Peki ilerde çizgi romanlarda olmasını umduğun bir olay var mı?

''Beklediğim çok şey var tabi ki, ama ilk aklıma geleni söyleyeyim. Garth ve Titans ekibinin hafızalarını tamamen kazanmasının ardından, ekibin eski sıcaklığına eski tadına tam anlamıyla ulaşmasını istiyorum... 90'larda başlayan vol1 serisi inanılmaz güzeldi, bak favori çizgi romanlarıma o seri de eklenebilir...''
-O seriyi tamamlamak üzeresin çeviri olarak Yakında balonlanmasını da ele alacağım ve birden bire herkes Titans 1999'un 50 sayısını blogda görebilecek.Peki blogda görmek istediğin başka seriler var mı?İlerde yapmayı düşündüğün?

''Şimdilik belirli bir seri yok aklımda ama Cable'la ilgili ufak bir şeyler çevirmek isterim bir ara...''
-Ekipte beraber çalışmaktan zevk aldığın ismi sorsam sanıyorum yeni arkadaşımız Lilith diyeceksin izlenimlerim o yönde :)))
''Öhhöm öhhöm izlenimlerin çok doğru evet...'' -Söylemek istediğin bir şey var mı son olarak?

''Teşekkür ederim bu güzel röportaj için Wally, yakında blogu ele geçireceğ-- Öhhöm yani blogumuzun başarıları devam eder umarım...''
-Rüyalarda yaşamaya devam...Teşekkürler Garth.

-SON-


Share this article :

0 Fısıltı:

Yorum Gönder