Home » » EKİBE SORDUK - 3 : ROY ÖZEL

EKİBE SORDUK - 3 : ROY ÖZEL


Her hafta bir ekip üyemizle gerçekleştirmek istediğimiz bu söyleşi/röportaj/ soru-cevap vb. etkinliğin üçüncü konuğu Roy.Sorular ve cevaplar düzeltilme yapmadan olduğu gibi kopyalanmıştır.
Bu etkinliğin bir amacı yoktur.
Anı depoluyoruz.


Pekala işte başlıyoruz.DC mi MARVEL mi?

DC.. Marvel'a ne kadar ısınmaya çalışırsam çalışayım hep yabancı geliyor bana. DC daha samimi gibi.

Favori karakterlerinde ilk 5 sırayı kimler alıyor?

Birinci sırada Wally West var, ardından Roy Harper geliyor. Sonraki sıra Donna Troy, Oliver Queen ve Dick Grayson şeklinde devam ediyor.

Çizgi roman tarihinde şahit olduğun en güzel an neydi mesela?Hangi olaydı?

Infinite Crisis'te Wally'nin Speed Force'ta kaybolmadan önce Linda'ya veda etmesi ve Linda'nın Wally'i bırakmayıp çocuklarla beraber ona tutunması..

Bu duygulandırmıştı beni ama açıkçası o kadar da iddialı bir olay sayılmaz.

Eh benim için öyle diyeyim.. Aklıma başka bir tane gelmiyor.. Aslında "Return of Barry Allen" hikayesi de çok güzel hani şu Barry'nin Eobard çıktığı.. Ama o da pek iddialı değil gibi. Çok zevk alarak okumuştum onu da.

Senin zevkine soxayım. Kanki supermanin Protein tozu alıp şınav çekerek Darkseid'ı yendiği olay nasıldı?

Marvel okumuyorum diyorum sen bana darkseid soruyorsun... Infinity War filmini izledikten sonra yorum yaparım artık MCU'yu severek takip ediyorum ama. MCU'daki favori filmim X-Men Days of Future Past mesela.

Wolverine'in Civil War filmindeki sahnesi nasıldı?

Gayet güzeldi. Kısaydı, istediğimiz kadar göremedik tabii ama yetti. Sırf o sahneyi özel olarak Zack Snyder yönetmişti yanlış hatırlamıyorsam.

Tamam ciddiyete dönelim.Favori karakter Listende kadın karakterler yer almıyor.Hadi sevdiğin 5 kadın karakteri de yazalım...

Donna Troy ne orada....Ama peki sırf kadın karakterleri sayayım.

Donna erkek ...

En başta Donna Troy var, ardından Linda Park-West geliyor tabii ki. Onlardan sonra da Dinah Lance, Mera ve Jesse Chambers var.

Peki Roy bize seni duygulandıran veya heyecanlandıran bir replik söyler misin çizgi romanlardan? "Linda... you're my beacon. No matter where I go, no matter what I do... I can always find my way back home because you're there. That's my vow to you, Linda. My home, my life, all my love... it will always rest with only you. Be mine, Linda. With you in my life... I'm forever safe." Evet tabii ki kopyala yapıştır yaptım. Wally'nin Linda'ya yaptığı evlilik yemini.
İngilizce bilmeyen kitlemiz için çevir şimdi :)))
Zevkle.. "Linda... Sen benim işaret ateşimsin. Nereye gidersem gideyim, ne yaparsam yapayım... Evimin yolunu her zaman bulabiliyorum çünkü sen oradasın. Bu sana sözümdür, Linda. Evim, hayatım, tüm sevgim... hepsinin yeri senin yanındır. Benim ol, Linda. Sen hayatımdayken... daima güvendeyim." Tabii bunu söylediği sayıdan hemen sonra Abra Kadabra yüzünden bütün dünya Linda'nın varlığını unuttu.. Böyle de adi işte DC Comics. Seviyor insanları kanser etmeyi. Favori çizgi roman hikayelerin? Identity Crisis,
Green Arrow: The Archer's Quest,
The Flash: Blitz,
The Flash: Out of Time,
Titans: Return of Wally West,
Justice League: Rise of Arsenal,
Red Hood and the Outlaws: Redemption
Titans: Brightest Day.. Vol 2'nin 24. sayısından sonrası.

Fanboy -_- ayrıca identity crisis güzel seçim Peki ilerde çizgi romanlarda görmek istediğin bir olay? Ehhhh biraz öyleyim... Tam bir çizgi roman olayı sayılır mı bilmiyorum ama Wally West hazır geri gelmişken kendine ait bir serisinin olmasını çok isterim. Brett Booth'un çizdiği bir seri..

Peki Roy takip ettiğin seriler hangileri?

Titans ve The Flash en başta geliyor. Sonra Red Hood and The Outlaws, Teen Titans, Nightwing, Batman ve Green Arrow var.

Pekala yine klasik sorumuza gelelim...
Ekipte beraber çalışmaktan hoşlandığın biri var mı?

Garth.. İkimiz de çevirmeniz ama Garth'ın çevirileri gerçekten hoşuma gidiyor. Toparlayamadığım cümle olursa ona danışıyorum.. Bir de Wally var işte arada canı sıkılırsa geliyor balonlama yapıyor falan.. Eh idare ediyor işte onun yaptıkları da. Fena sayılmaz. Lan ver paramı geri.Anlaştığımız gibi yapmadın benim adımı verecektin... Ne parası ohoo bu konuşmadan önce bana para verseydin Marvel adamdır DC okuyan gitsin sütünü içip yatsın bile derdim... Son olarak eklemek istediğin bir şey var mı, Roy?

Var...  ÇRT ekibine buradan komple selam söylüyorum özellikle Garth'a göz kırpıyorum. Son olarak da Kyle Rayner adam değildir sevmeyin sevdirtmeyin. Donna gibi helal sütü emmiş tertemiz bir kızın yanına yakışmıyor.

Bitti.

Hangi kanalda çıkıyor bu şimdi?

ÇRT Tv Paralelci şerefsizlerin blogu. -SON-
Share this article :

0 Fısıltı:

Yorum Gönder